Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Otwarte Strefy Aktywności w Chojnie

W ramach Rządowego program Ministerstwa Sportu i Turystki dot. rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) (Edycja 2019) w Chojnie powstały dwie Otwarte Strefy Aktywności w lokalizacjach: Park Kombatantów w Chojnie, Park miejski przy ul. Jagiellońskiej.


W ramach uzyskanego dofinansowania Gmina Chojna utworzyła:
1) wielopokoleniową strefę aktywności fizycznej dla dzieci i seniorów w wariancie rozszerzonym - Otwartej Strefy Aktywności  to wielofunkcyjna i plenerowa strefa aktywności  dla dzieci i seniorów  w Parku Kombatantów w Chojnie ze strefą relaksu o powierzchni 71,6 m2. W Parku zamontowane zostały siłownie stacjonarne, obejmujące urządzenia typu: zestaw balans, biegacz, zestaw dla seniorów ławka z rowerkiem, zestaw podwójny twister, zestaw podwójny dla seniorów ławka z podwójnymi platformami, koła tai chi. Ponadto powstał plac zabaw z przeznaczeniem dla najmłodszych dzieci, w tym zestaw o charakterze sprawnościowym. W zakres placu zabaw wchodzi: zestaw urządzenie sprawnościowe, huśtawka wahadłowa pojedyncza, huśtawka "gniazdo bocianie" zamontowane na nawierzchni bezpiecznej. W skład strefy relaksu wchodzą, 4 ławki,  tablica informacyjna również z regulaminem korzystania oraz stoły do gry w chińczyka, szachy, stojak na rowery, tablica z labiryntami (gra edukacyjna).

2) infrastrukturę sportowo-rekreacyjną o charakterze wielopokoleniowym w wariancie podstawowym - Otwartej Strefy Aktywności  - wielofunkcyjna i plenerowa strefa aktywności  dla młodzieży oraz dorosłych ze strefą relaksu o powierzchni ok. 80 m2. W Parku rozmieszczone zostały siłownie stacjonarne, obejmujące urządzenia typu: wyciąg górny + wyciskanie siedząc, steper+surfer, wioślarz, rowerek, orbitrek, narciarz podwójny.

Całkowita wartość zadania wyniosła 149.278,00 zł, w tym 74.600,00 zł wartość dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Strona główna

Licznik odwiedzin

12173042

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV