Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Renowacja elewacji zabytkowego budynku w Chojnie

Gmina Chojna uzyskała  dofinansowanie, w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, na realizację przedsięwzięcia pn.: „Zachowanie dziedzictwa lokalnego poprzez renowację elewacji zabytkowego budynku byłego domu starców - obecnie budynku administracyjnego”

Planowana do realizacji Operacja zakłada wykonanie prac restauratorskich elewacji obiektu zabytkowego, jakim jest budynek administracyjny byłego Domu starców - ob. budynek administracyjny, powstały w 1 ćwierci XX w. w przedziale lat 1958-1959, stanowiący przykład typowej pruskiej architektury przełomu XIX/XX wieku. W ramach realizacji Operacji podczas prac renowacyjnych elewacji obiektu zabytkowego, wykonanej z czerwonej cegły, zastosowana zostanie najnowocześniejsza technologia, jaką jest metoda sodowania. Jest to nieinwazyjna, skuteczna i szybka technologia oczyszczania różnego rodzaju powierzchni, w tym powierzchni ceglanych, ze starych farb, czy też nagromadzonego brudu. Ta innowacyjna technologia jest całkowicie bezpieczna dla struktury czyszczonej powierzchni oraz jest nieszkodliwa zarówno dla zdrowia człowieka, jak i dla środowiska naturalnego. Zakres prac wynika z istniejącego stanu technicznego elewacji. Wykonywane prace renowacyjne nie spowodują inwazyjności w strukturę istniejącej cegły.

Całkowita wartość prac wynosi 312.576,41 zł.
Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: 168.000,00 zł.

Operacja pn. „Zachowanie dziedzictwa lokalnego poprzez renowację elewacji zabytkowego budynku byłego domu starców - obecnie budynku administracyjnego” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Strona główna

Licznik odwiedzin

12172981

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV