Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Pomóż mi, a będę miał równy start

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Umowa o dofinansowanie projektu
„Pomóż mi, a będę miał równy start"


Nr wniosku WND – POKL.09.01.01-32-010/13

Gmina Chojna wspólnie z Przedszkolem Miejskim i Administracją Szkół i Infrastruktury Społecznej w Chojnie przygotowała wniosek aplikacyjny o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt. „Pomóż mi, a będę miał równy start”. Projekt ma na celu utworzenie oddziału integracyjnego w Przedszkolu Miejskim. Adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3-5 lat). W ramach projektu będzie możliwość korzystania z zajęć bez ponoszenia kosztów przez rodziców. Dzieci będą miały dostęp do nowoczesnej bazy dydaktycznej, edukacyjnej i terapeutycznej. Będą mogły uczestniczyć w  wycieczkach i zajęciach teatralnych.

W ramach projektu zaplanowano:
- dostosowanie sali do zajęć dydaktyczno-terapeutycznych;
- wyposażenie placu zabaw do potrzeb dzieci niepełnosprawnych;
- dostosowanie pomieszczenia na Salę Doświadczeń Świata;

Ponadto planowany jest zakup sprzętu specjalistycznego do prowadzenia diagnozy i terapii Metodą Tomatisa wraz z przeszkoleniem nauczycieli. W  oddziale tym odbywać się będą dodatkowe zajęcia ze specjalistami tj. zajęcia logopedyczne, rehabilitacyjne, socjoterapeutyczne, muzykoterapeutyczne, rytmika oraz nauka języków obcych.

Dzięki projektowi Gmina Chojna oraz Przedszkole Miejskie w Chojnie pozyskało środki na kwotę 1.133.780 złotych w tym wkład własny gminy wynosi 170.067 złotych, dofinansowanie w wysokości 963 713,00 złotych. Rekrutacja odbyła się w dniach od 18-12-2013r. do 27-12-2013r., ogłoszenia były wywieszone w sołectwach Gminy Chojna. Ponadto były rozwieszone informacje o spotkaniu z Dyrektorem Przedszkola Miejskiego, które miało na celu możliwość utworzenia Oddziału Integracyjnego. Spotkanie odbyło się w 28 czerwca 2013 roku w Przedszkolu Miejskim w Chojnie. Oddział Integracyjny w Przedszkolu Miejskim w Chojnie otwarty jest od 1 stycznia 2014r. 

                   

 
 
 
 
 
 
Strona główna

Licznik odwiedzin

11121934

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV