Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

PROJEKT SYSTEMOWY "Praca socjalna kluczem do walki z bezradnością rodzin"

Projekt „Praca socjalna kluczem do walki z bezradnością rodzin  współfinansowany
przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Rok 2013 jest kolejnym szóstym już rokiem realizacji naszego projektu systemowego, Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnie  projekt  pn. „Praca socjalna kluczem do walki z bezradnością rodzin” może realizować poprzez wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki , Priorytet VII, Działanie 7.1.
  
W roku 2013 w projekcie uczestniczy 17 osób (14 kobiet i 3 mężczyzn), dla których przewidujemy następujące formy wsparcia:
 
W ramach aktywnej integracji zawartych zostanie 17 kontraktów socjalnych (14K, 3M) W ramach kontraktów socjalnych zrealizowane zostaną następujące działania z zakresu instrumentów aktywizacji zawodowej, zdrowotnej, edukacyjnej i społecznej.
 
1.INSTRUMENTY AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ - zajęcia w formie indywidualnych konsultacji oraz zajęć grupowych dla 17 osób z doradcą zawodowym, wyznaczenie indywidualnej ścieżki zawodowej - 25 godz. Termin MARZEC 2013R.

2.INSTRUMENTY AKTYWIZACJI ZDROWOTNEJ -indywidualne poradnictwo psychologiczne, konsultacje z psychoterapeutą, indywidualna psychoterapia w zależności od potrzeb danego uczestnika oraz członków danej rodziny. Termin  MARZEC -CZERWIEC 2013r.

3.INSTRUMENTY AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ:
- warsztaty dla 3 mężczyzn "Być mężczyzną" z zakresu radzenia sobie ze stresem, agresją oraz świadomości roli jaką odgrywa mężczyzna w rodzinie - 12 godz. Termin KWIECIEŃ 2013 r.
- warsztaty dla 14 kobiet "Rozwój osobisty w życiu kobiety"- nabycie wiedzy jak dzięki rozwojowi osobistemu osiągać wyznaczone cele - 40godz.Termin KWIECIEŃ 2013 r.
 
4. INSTRUMENTY AKTYWIZACJI EDUKACYJNEJ:
 - szkolenie w zawodzie OPIEKUNKA ŚRODOWISKOWA dla 14 kobiet -przygotowanie teoretyczne i praktyczne do pracy w charakterze opiekunki środowiskowej  (zakres obowiązków, choroby wieku starczego, opieka nad osobami niepełnosprawnymi, zasady higieny, I pomoc przedmedyczna) - 140 godz. W ramach zajęć praktycznych praca z wykwalifikowanymi opiekunkami w domu chorego. Termin LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2013 r.

 - KURS KROJU I SZYCIA  z szyciem i modelowaniem firan. Każda uczestniczka po zakończeniu szkolenia otrzyma na własność maszynę do szycia oraz uszytą podczas zajęć garsonkę, która idealnie sprawdzi podczas rozmów kwalifikacyjnych o pracę. Uczestniczki uszyją również firany do swoich domów -130 godz. Termin MAJ/CZERWIEC 2013 r.
 
- szkolenie w zawodzie STOLARZ dla 3 mężczyzn, celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia na stanowisku stolarza meblowego-100 godz. W ramach zajęć praktycznych uczestnicy wykonają meble do pomieszczenia socjalnego w OPS Chojna. Termin WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK 2013r.
 
- szkolenie w zawodzie MALARZ dla 3 mężczyzn, celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia na stanowisku malarza. Szkolenie obejmie zagadnienia z zakresu kosztorysowania, materiałoznawstwa maszynoznawstwa, dokumentacji technicznej, uczestnicy zdobędą teoretyczne i praktyczne umiejętności z zakresu mieszania farb, tynkarstwa, szpachlowania, malowania pomieszczeń itp. W ramach zajęć praktycznych uczestnicy pomalują klatkę schodową w budynku OPS, która wymaga odnowienia z uwagi na zniszczenia i brak remontu od 20 lat - 150 godz. Termin LIPIEC-SIERPIEŃ 2013 r.

Na rok 2013 otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 179 667,60 zł w tym wkład własny OPS – 17 966,76 zł.

 

Strona główna

Licznik odwiedzin

12172804

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV