Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Projekt systemowy Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnie w roku 2012 - PODSUMOWANIE

Projekt „Praca socjalna kluczem do walki z bezradnością rodzin  współfinansowany
przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Projekt systemowy Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnie w roku 2012 PODSUMOWANIE

Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnie 0d 2008 roku realizuje projekt systemowy pn. „Praca socjalna kluczem do walki z bezradnością rodzin”, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał-Ludzki , Priorytet VII, działanie 7.1. W roku 2012  otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 182 064,00 zł w tym 10% wkładu własnego – 18 206,40 zł. W 2012 roku udział w projekcie wzięło 17 osób (12 kobiet i 5 mężczyzn). W ramach działań z zakresu aktywnej integracji  przeprowadziliśmy dla 12 kobiet szkolenie w zawodzie Fryzjer – 150 godz., dla 5 mężczyzn przeprowadziliśmy szkolenie w zawodzie Glazurnik-Posadzkarz – 200 godz. w ramach którego wyremontowana została toaleta w budynku Ośrodka.

Każdy z uczestników odbył indywidualne spotkania z doradcą zawodowym oraz 1 grupowe warsztaty z doradcą zaw.  Przez okres trwania projektu zatrudniony był również psycholog, który świadczył indywidualne poradnictwo dla uczestników projektu a także dla członków rodziny uczestnika.

Raz na kwartał odbywały się warsztaty z zakresu:
- sytuacji kryzysowych w rodzinach
- przemocy domowej
-równości płci
- komunikacji interpersonalnej

W ramach działań integracyjnych zorganizowaliśmy wyjazd do kina z okazji Dnia Dziecka dla rodziców i dzieci, a na zakończenie projektu w miesiącu grudniu 2012 odbył się uroczysty obiad w restauracji Piastowska połączony z rozdaniem dyplomów.

Strona główna

Licznik odwiedzin

12173071

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV