Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Remonty świetlic wiejskich w 2012

Dnia 22.12.2011 r. Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego podpisał z Gminą Chojna umowę w ramach działania  „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Umowa dotyczy przyznania pomocy na realizację zadania pod nazwą: „Remonty świetlic wiejskich w miejscowościach: Godków Osiedle, Krzymów, Lisie Pole, Mętno, Rurka, Gmina Chojna”.

Celem zadania jest podniesienie standardu świadczenia usług kulturalnych poprzez dokonanie remontów obiektów w miejscowościach: Godków, Krzymów, Lisie Pole, Mętno, Rurka . Odnowione świetlice wiejskie służyć będą rozwijaniu kultury, organizowaniu imprez i spotkań kulturalnych na terenie danej miejscowości. Po realizacji projektu odremontowane budynki świetlic umożliwią zwiększenie zakresu oferty kulturalnej w danych sołectwach. Świetlice staną się miejscem spędzania czasu wolnego i podejmowania inicjatyw społecznych. Z pewnością przyczyni się to do integracji mieszkańców i większego utożsamiania się z miejscowością, w której mieszkają. W świetlicach zwiększy się aktywność Kół Gospodyń Wiejskich, które będą mogły kultywować lokalne tradycje, a także jednoczyć miejscową społeczność. Świetlice będą doskonałym zapleczem technicznym do organizacji licznych festynów dla dzieci oraz dorosłych. Wszystko to ma ostatecznie doprowadzić do zacieśnienia kontaktów międzyludzkich osób zamieszkujących daną miejscowość. Zgodnie z harmonogramem realizacji, wykonane zostaną następujące remonty:

Godków Osiedle: podłoga z paneli, roboty malarskie. Krzymów: docieplenie elewacji, ocieplenie stropu. Lisie Pole: roboty dekarskie, roboty wewnętrzne, wymiana instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej. Mętno: wymiana stolarki okiennej, wymiana stolarki drzwiowej, wymiana posadzki i podłogi, wymiana podłóg w sali widowiskowej. Rurka: roboty dekarskie. Całkowity łączny koszt wszystkich zadań wyniesie 410.177,52 zł, w tym wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej - 252.158,00 zł.

Strona główna

Licznik odwiedzin

11254189

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV