Chojna w hołdzie poległym

2010-04-16 14:52:23

Władze i Mieszkańcy Gminy Chojna pochylają głowy nad ofiarami katastrofy pod Smoleńskiem. We wszystkich  kościołach odbywają się msze żałobne, w Szkole Podstawowej Nr 2 na Osiedlu Lotnisko i  w Szkole Podstawowej w Godkowie odbyły się specjalne apele. Władze niemieckich miast partnerskich i stowarzyszeń pozarządowych wysłały na ręce burmistrza Chojny – kondolencje i wyrazy współczucia z powodu tragedii narodowej.

W piątek, 16 kwietnia ulicami miasta przeszedł MARSZ MILCZENIA z udziałem ponad 2000 uczniów chojeńskich szkół i mieszkańców gminy. 

W samo południe, po dźwiękach syren alarmowych , uczestnicy marszu przeszli ulicami Jagiellońską, Chrobrego i Jagiełły do centrum miasta.

Marsz Milczenia zakończył się pod pomnikiem na placu Konstytucji 3 Maja, gdzie przy tablicach z nazwiskami ofiar i zdjęciem Lecha i Marii Kaczyńskich złożono kwiaty,  zapalono znicze i wysłuchano hymnu państwowego.

Mszę za ofiary tragedii odprawił ksiądz proboszcz Antonii Chodakowski. Burmistrz Chojny Adam Fedorowicz, w krótkim przemówieniu, wyraził swój ból i łączył się z rodzinami ofiar tragedii.
Na Placu wyłożono także księgę kondolencyjną, gdzie swe wpisy zostawili uczniowie i nauczyciele. Księga jest dostępna w Bibliotece Publicznej do końca kwietnia. Póżniej zostanie przewieziona do Kancelarii Prezydenta RP w Warszawie.


 

mm GaleriaStrona główna
BIP
BIP

Licznik odwiedzin

8532799

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV