Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Miejsce Przyjazne Rowerzystom - wspieraj lokalny biznes w tworzeniu oferty dla cyklistów

2022-01-20 09:52:11

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego informuje, że uruchomiony zostanie specjalny system rekomendacji miejsc, w którym podróżujący na dwóch kółkach mogą przenocować, przechować bagaż bądź też naprawić sprzęt. Idea Miejsc Przyjaznych Rowerzystom (MPR) ma na celu jeszcze intensywniejszy rozwój turystyki rowerowej i wspieranie lokalnego biznesu w tworzeniu oferty dla cyklistów. Udział w systemie jest bezpłatny i dobrowolny, nabór zaplanowano od 1 stycznia do 29 kwietnia 2022 roku.

Miejsca Przyjazne Rowerzystom zostaną oznakowane i wyróżnione na mapach – elektronicznych i papierowych – wydawanych przez Województwo Zachodniopomorskie. Znaczek „MPR” i logo Pomorza Zachodniego będą dla podróżnych gwarancją, że w danym miejscu mogą bezpiecznie odpocząć, przenocować, przechować rower i bagaż, wykonać podstawowe naprawy, zdobyć informacje pożyteczne dla aktywnych turystów. Na mapach będzie nie tylko dokładny przebieg tras i atrakcje turystyczne, ale również miejsca, gdzie szczególnie dba się o rowerzystów.

Obiekty i usługi spełniające potrzeby turystów rowerowych uzyskują prawo do posługiwania się rekomendacją MPR. Ich oferta będzie systematycznie weryfikowana, a przyjęte standardy dostosowywane do wymogów rynku turystycznego. Szczegółowe zasady i tryb postępowania określa przyjęty przez Zarząd Województwa Regulamin Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim.

System rekomendacji ma charakter otwarty dla wszystkich podmiotów, które wypełnią określone w regulaminie wymogi formalne oraz zapewnią spełnienie wszystkich obowiązkowych kryteriów. Udział w systemie Miejsc Przyjaznych Rowerzystom jest nieodpłatny i dobrowolny.

Systemem rekomendacji MPR zarządza Samorząd Województwa poprzez Wydział Współpracy Terytorialnej i Turystyki oraz Biuro ds. komunikacji rowerowej.

Dedykowany mail: mpr@wzp.pl.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie
http://www.turystyka.wzp.pl/system-rekomendacji-miejsc-przyjaznych-rowerzystom.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY MPR WZP
INSTRUKCJA DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGOStrona główna

Licznik odwiedzin

12084752

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV