Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego oraz ograniczanie następstw pandemii COVID-19 na polsko-niemieckim obszarze przygranicznym

2020-07-08 10:20:04

10 czerwca 2020 r. Gmina Chojna w partnerstwie z Urzędem Oder- Welse z siedzibą w Pinnow złożyła wniosek o dofinansowanie pn.: „Poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego oraz ograniczanie następstw pandemii COVID-19 na polsko-niemieckim obszarze przygranicznym” do Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania w Szczecinie w ramach specjalnego naboru wniosku w związku z pandemią COVID-19 FUNDUSZU MAŁYCH PROJEKTÓW Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia – Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna”  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Gmina w ramach projektu zakupi plenerowy namiot sanitarny, który będzie pełnił funkcję polowego punktu przyjęć do obiektu kwarantanny zbiorowej wraz z niezbędnym wyposażeniem w postaci agregatu prądotwórczego, najaśnicy, nagrzewnicy oraz wyposażenia osób obsługujących niniejszy punkt. Ponadto w celu wypełniania obowiązku oczyszczania przestrzeni publicznej, zwłaszcza na terenie przygranicznym, w których potencjalnie może występować koronawirus, planowany jest zakup sprzętu do dezynfekcji.

Mając natomiast na względzie bezpieczeństwo oraz konieczność ograniczania wizyt, Gmina Chojna w ramach partnerstwa z Urzędem Oder-Welse z siedzibą w Pinnow, przeprowadzi w październiku 2020 r. i w grudniu 2020 r., spotkania w postaci wideokonferencji w celu wymiany doświadczeń, wspólnego postrzegania i podejścia do problemu pandemii oraz wypracowania wspólnych dla obu partnerów rozwiązań ograniczenia następstw pandemii. Na potrzeby zdalnego kontaktu planowany jest zakup sprzętu do wideokonferencji oraz dwujęzyczna tablica multimedialna, która zamontowana zostanie przy budynku Urzędu Miejskiego w Chojnie.

Projekt realizowany będzie w terminie od sierpnia do grudnia 2020 r.

Wartość całkowita projektu – 219.969,00 zł tym dofinansowanie z EFRR – 186.973,65 zł.

 Strona główna

Licznik odwiedzin

12084793

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV