Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wnioski o przyznanie pomocy w obszarze nawadniania w gospodarstwie

2020-05-13 18:45:56

Informujemy, że stosownie do art. 67a ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. IJ. z 2020 r. poz. 217, 300 i 695) decyzją Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, termin składania wniosków o przyznanie pomocy w obszarze nawadniania w gospodarstwie w ramach operacji typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, który miał się zakończyć w dniu 20 kwietnia 2020 r., został wydłużony do 20 lipca 2020 r.

O dofinansowanie na nawadnianie gospodarstw mogą ubiegać się właściciele gospodarstw rolnych o powierzchni co najmniej 1 ha i nie większe niż 300 ha. W związku z powyższym mogą zostać objęte wsparciem następujące rodzaje przedsięwzięć:

  • wykonanie nowego nawodnienia,
  • ulepszenie istniejącej instalacji nawadniającej,
  • ulepszenie instalacji nawadniającej wraz z powiększeniem nawadnianego obszaru.

Pomoc finansowa na jednego beneficjenta i jedno gospodarstwo wynosi maksymalnie 100 tys. zł, przy czym refundacji podlega 50 proc. kosztów poniesionych na realizację inwestycji (60 proc. w przypadku młodego rolnika). Minimalny poziom kosztów inwestycji musi być wyższy' niż 15 tys. zł. Planowane operacje mogą być realizowane tylko jednoetapowo.

Realizację operacji oraz ponoszenie kosztów kwalifikowalnych można rozpocząć „na własne ryzyko” od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Informacje na temat operacji typu Modernizacja gospodarstw rolnych w obszarze nawadniania w gospodarstwie, w ramach poddziałania Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych zostały zamieszczone na stronie www.arimr.gov.pl.

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach zwraca się z prośba, aby w miarę możliwości z uwagi na aktualną sytuację, w związku z zagrożeniem epidemicznym, poinformować rolników i sołtysów o możliwości ubiegania się o przyznanie pomocy na operacje typuModernizacja gospodarstw rolnych w obszarze nawadniania w gospodarstwie objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 Strona główna

Licznik odwiedzin

12172934

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV