Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

DZIAŁANIA GMINY CHOJNA DOTYCZĄCE KORONOWIRUSA

2020-03-19 20:55:40

Od czasu ogłoszenia stanu epidemicznego w Polsce wykonujemy wszystkie polecenia Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz współpracujemy z Powiatowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego, SANEPID-em i wszystkimi służbami mundurowymi. 

Przygotowaliśmy zgodnie z przepisami specustawy, jak i ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych miejsce do kwarantanny dla osób powracających z zagranicy, które nie posiadają wskazanej lokalizacji w Polsce. Opiekujemy się osobami starszymi potrzebującymi wsparcia przy zakupach. W szczególnych przypadkach zaopatrujemy osoby znajdujące się w kwarantannie. 

W Urzędzie Miejskim wprowadziliśmy system pracy zapewniający ciągłość jednostkom gminnym i naszej gminy. 

Wszystkie osoby potrzebujące wsparcia, a szczególnie te podlegające kwarantannie mogą skorzystać z pomocy psychologa w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gryfinie z filią w Chojnie. Poradnia działa w godzinach 8.00-15.00 pod nr. tel. 91 416 27 37 lub od 15.00-19.00 pod nr. tel. 798 64 07 14. Można także uzyskać porady mailowej pod adresem: gryfino@pppgryfino.pl.  Kontakt z chojeńską filią poradni: CHOJNA, ul. Dworcowa 1, tel./fax 91 431 28 29, e-mail: chojna@pppgryfino.pl.

Szkoły pozostają zamknięte do 25 marca, ale Rząd przewiduje przedłużenie zamknięcia do Świąt Wielkanocnych. Przekazałam dyrektorom wytyczne odnośnie pracy szkół oraz zasad zdalnego nauczania (zgodnie z Komunikatem Kuratora Oświaty w Szczecinie). Serdecznie dziękuję pedagogom, którzy pracują zdalnie i inspirują uczniów do samorozwoju. 

Rekrutacja do przedszkoli i klas pierwszych odbywa się drogą internetową. Wnioski wraz z dokumentami (w formie skanów lub zdjęć) należy przesyłać do szkół lub przedszkola.

Informuję również, że OPS nie zawiesza usług opiekuńczych. Świadczenia 500 plus i alimenty będą wypłacane na czas. Proszę, aby informować o osobach starszych, które potrzebują POMOCY.

Uprzejmie proszę wszystkich mieszkańców, abyśmy czuli się odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za członków rodziny, sąsiadów, a także osoby starsze i samotne. Wspólnie pokonamy wszelkie przeciwności.

Zróbmy to razem

Burmistrz Gminy Chojna
Barbara Rawecka


 Strona główna

Licznik odwiedzin

11596541

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV