Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Centrum Kultury w Chojnie zaprasza do obejrzenia wystawy Mai Ostrowskiej - SZTYCHY | SZTUKA POWIELANIA

2020-01-10 21:37:19

 

Zaczynamy od zamiaru, twórczej myśli, która jest początkiem każdej działalności artystycznej. Jednak w grafice warsztatowej bardzo ważna jest nauka rzemiosła, poznanie tradycyjnych technik, opanowanie obsługi narzędzi i sprzętu, zdobycie doświadczenia. To żmudna i mozolna praca, dlatego wielu artystów rezygnuje z zajmowania się tą dziedziną sztuki. Grafika warsztatowa staje się działaniem unikalnym, przez co jej wartość w sztukach pięknych stale wzrasta. Maja Ostrowska, uczennica Liceum Plastycznego w Szczecinie zdobywa wykształcenie w zawodzie plastyka na kierunku grafiki warsztatowej, zajmuje się kultywowaniem tego dawnego, odchodzącego w zapomnienie rzemiosła.

Centrum Kultury w Chojnie zaprasza na oryginalną wystawę tej młodej artystki, która będzie wyjątkową podróżą po tradycyjnym procesie twórczym. Wystawa potrwa do końca stycznia, a można ją zobaczyć w holu zabytkowego ratusza.

Opracowanie graficzne:
Maciej Ostrowski
Centrum Informacji w ChojnieStrona główna

Licznik odwiedzin

10125059

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności