Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Otwarcie wyremontowanej ulicy Zielonej w Chojnie

2019-09-30 11:56:53

25 września 2019 roku w obecności przedstawiciela wojewody Tomasz Hinca, Burmistrz Gminy Chojna Barbary Raweckiej, zastępcy burmistrza Marcina Pisanko, przewodniczącego Rady Miejskiej w Chojnie Radosława Karwana, radnych, Łukasza Szawaryńskiego inżyniera budowy, wykonawcy  Daniela Błażkiewicza z firmy Dankom oraz przedstawicieli lokalnych mediów oddano do użytku ulicę Zieloną w Chojnie. Mieszkańcy zabiegali o remont ulicy od ponad dwudziestu lat. Inwestycja realizowana przez Wydział Inwestycji, Remontów i Zarządzania Drogami Urzędu Miejskiego w Chojnie. 


Koszt budowy 1 163 517,76 zł brutto, dofinansowanie 80% wartości zadania ze środków budżetu państwa będących w dyspozycji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.


 

Całkowita długość przebudowanej drogi to ok. 510,5 m, w tym 493,1 m z betonowej kostki brukowej o grubości 8 cm oraz 17,4 m przebrukowanie istniejącej nawierzchni z kamienia. Szerokość drogi 5 m. Wykonano wjazdy na posesje oraz 40 cm pobocza z płyt ażurowych. Wykonano w całym ciągu drogi kanalizację deszczową, nowe oznakowanie drogowe i oświetlenie z oprawami LED. Wykonano zagospodarowanie terenu: profilowanie skarp, zabezpieczeni skarp palisadą betonową, plantowanie terenu wraz z humusowaniem i zasiewem trawy.

zdjęcia: Centrum Kultury w Chojnie | Paweł Woźnicki
grafika: Centrum Kultury w Chojnie | Maciej OstrowskiStrona główna

Licznik odwiedzin

10118356

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności