Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Inauguracyjna Chojeńskiego Lata Kulturalnego 2019 (GALERIA)

2019-07-09 10:19:23

Chojeńskie Lato Kulturalne rozpoczęło się Festiwalem Smaku, podczas którego odbył się konkurs na dekorację okolicznościową stołu. Nagrody otrzymały - Koła Gospodyń Wiejskich w Kamiennym Jazie , Grzybnie i Krzymowie oraz Restauracja "Ratuszowa"..Podczas Festiwalu Smaku nie mogło zabraknąć chojeńskich akcentów. Chojnianka Beata Rolak zaprezentowała wystawę prac pn. „Barwy Regionu”. W uroczystym otwarcie uczestniczyła Pani burmistrz Barbara Rawecka, radni Rady Miejskiej w Chojnie, media i zaproszeni goście. 

Na stoiskach można było odnaleźć chojeński akcent. Ewelina Korban-Kosińśka zaprezentowała magnesy, breloczki, lampiony, bombki i upominki z zabytkami naszego miasta. Na pozostałych stoiskach można było spróbować regionalnych potraw, ciast, miodów, podziwiać rękodzieło i ręcznie wykonane słodkie ozdoby, dobrać naturalne kosmetyki z ziół i zbadać cerę.Nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Były zamki, kule wodne i stoiska z zabawkami i balonami. Gwiazda Chojeńskiego Lata Kulturalnego była Stanisława Celińska, która wystąpiła z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko.. Nie zabrakło utworów z poetyckiej płyty „Malinowa...” nagrodzonej Fryderykiem i specjalną nagrodą na ostatnim Festiwalu w Opolu. Koncert porwał chojeńską publiczność, a otwartość Pani Stanisławy wzruszyła wszystkich. W bloku koncertowym wystąpili artyści, których działalność sceniczna rozpoczęła się w naszych szkołach i Centrum Kultury w Chojnie, a obecnie są rozpoznawalnymi muzykami. Pięknie zaśpiewała Katarzyna Matuszewska przypominając znane i lubiane utwory. Fani przybyli na koncert Macieja Mazura, który jest finalistą 5 edycji programu muzycznego „Idol”. Na zakończenie Chojeńskiego Lata wśród lampek, szarf, dźwięków zespół „Trupięgi” zaprezentował poezję B. Leśmiana. Pochodzący z Chojny Jurek Hippmann przypomniał powstały w naszym Centrum Kultury utwór. T. Różewicza pt. „Baranek”.

Festiwal Smaku uzmysłowił uczestnikom jak istotna rolę w życiu odgrywa, piękno, harmonia, wrażliwość i jak wiele jest wartościowych osób pochodzących z naszej gminy.

Chojeńskie Lato Kulturalne będzie trwało przez całe wakacje. Kolejna impreza już 21 lipca.

 

ch_l_k_1Strona główna

Licznik odwiedzin

9993138

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności