Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

OGŁOSZENIE

2019-05-15 19:37:50

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Chojna (właścicieli domów jednorodzinnych/bliźniaków) zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze” do składania wniosków do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie na wymianę starego pieca/kotła, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie budynku oraz montażu instalacji fotowoltaicznej. Urząd Miejski w Chojnie deklaruje pomoc w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie po wcześniejszym umówieniu się pod nr tel. 91 414 10 35 wew. 57. Szczegółowych informacji udziela Piotr Sobczyński – Inspektor w Wydziale Inwestycji, Remontów i Zarządzania Drogami parter, pok. nr 10. 

Uzyskaj dotację i wymień stary piec

W czwartek 23.05.2019 o godzinie 17:30, w Urzędzie Miejskim w Chojnie przy ul. Jagiellońskiej 2, odbędzie się spotkanie o Programie Czyste Powietrze. Podczas spotkania z mieszkańcami przybliżony zostanie temat tego jak uzyskać dotację z rządowego programu. Na miejscu pracownicy Fundacji Czyste Powietrze będą doradzać jak uzyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca i termomodernizację domu. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Program Czyste Powietrze ma pomóc ograniczyć szkodliwą emisję zanieczyszczeń do powietrza ze starych kopciuchów, w domach jednorodzinnych. Na ten cel przeznaczono 103 mld złotych. Dofinansowanie do 90 % można uzyskać zarówno na dom nowobudowany, jak i istniejący. 

Fundacja Czyste Powietrze za darmo pomaga wypełnić wniosek o dotację oraz doradza, jak zacząć ogrzewać dom w sposób ekologiczny. Na spotkaniu doradcy z Fundacji odpowiedzą m.in. na pytania kto może ubiegać się o dofinansowanie, na które działania można uzyskać zwrot z programu. Na miejscu będzie można otrzymać wskazówki dotyczące wypełnienia wniosku. Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na Facebooku Fundacji Czyste Powietrze: https://business.facebook.com/events/293521028255058/

 Strona główna

Licznik odwiedzin

9993079

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności