Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

74. rocznica zakończenia II Wojny Światowej - GALERIA

2019-05-10 13:06:47

Dzień 8 maja jest symboliczną datą zakończenia II wojny światowej . Uroczystości związane 74. rocznicą podpisania przez Niemcy kapitulacji odbyły się na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach. Wśród gości byli przedstawiciele władz gmin południowej części powiatu gryfińskiego, duchowieństwa, harcerze, dzieci , młodzież , nauczyciele i dyrektorzy szkół. 

Po mszy św. i wspólnej modlitwie odbył się apel poległych i salwa honorowa . Kompanii Wojska Polskiego Choszczna. Kwiaty pod pomnikiem złożyła także delegacja władz Chojny w składzie burmistrz Barbara Rawecka i z-ca Marcin Pisanko. Uczniowie zapalili symboliczne znicze na grobach żołnierzy. Z przemówieniem okolicznościowym wystąpiła m.in. wicestarosta Powiatu Gryfińskiego Ewa Dudar. W części artystycznej wystąpił zespół harmonijek ustnych Animato oraz uczniowie SP nr 1 im. Wojska Polskiego w Choszcznie w koncercie pt. „Nasze drogi do wolności”.

zakonczenie_wojny_2019Strona główna

Licznik odwiedzin

12172943

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV