Promocja książki Andrzeja Szelążka

2019-05-13 13:35:51

Andrzej Szelążek – leśnik w trzecim pokoleniu. Absolwent Technikum Leśnego w Rzepinie   i Akademii Rolniczej Wydziału Leśnego w Poznaniu. Pracę zawodową rozpoczął w Nadleśnictwie Mieszkowice jako Podleśniczy, Leśniczy, Główny Inżynier, Zastępca Nadleśniczego. Od 2016 Nadleśniczy Nadleśnictwa Myślibórz. Obecnie Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. 

Książka „Dzieci Wojny…” powstała w oparciu o spisane wspomnienia powojennych osadników, którzy znaleźli się na Pomorzu Zachodnim, obcej ziemi, często na skutek tragicznych wojennych wydarzeń. W większości są to wspomnienia przesiedleńców z dawnych terenów polskich na zachodniej Ukrainie – bolesne i dramatyczne – i jakże ważne by ocalić je od zapomnienia. Bohaterowie po przesiedleniu kształtowali nową, polską rzeczywistość, wielokrotnie czynnie uczestniczyli w lokalnym życiu społecznym. Wśród bohaterów są również leśnicy, którzy aktywnie budowali polskie leśnictwo na Pomorzu Zachodnim.

Książka wzbogacona jest także opowiadaniami osiedleńców zebranych przez regionalistę – Andrzeja Krywalewicza.Strona główna
BIP
BIP

Licznik odwiedzin

8972152

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV