DZIEŃ WIOSNY w Nawodnej

2018-03-23 11:26:23

Astronomiczna wiosna zawitała do nas 20 marca, a  kalendarzowa 21 marca. Pierwszy dzień wiosny był dla naszych słowiańskich przodków jednym z najważniejszych dni w roku. Wtedy to świętowano narodziny nowego życia po mroźnej i wyczerpującej zimie. My również z utęsknieniem czekamy na nią, dlatego radośnie obchodzimy jej święto. Nawiązując do tradycji słowiańskich, uczniowie Szkoły Podstawowej w Nawodnej przeszli głośnym korowodem z wizerunkiem Marzanny po miejscowości, oznajmiając wszystkim mieszkańcom nadejście wiosny.

Głośnymi okrzykami żegnali zimę i pozdrawiali przechodniów. Po drodze szukali wiosennych znaków w przyrodzie.

Na pozostały czas pobytu w szkole, Samorząd Uczniowski zaplanował różne atrakcje, Każdy mógł wybrać to, w czym czuje się dobrze i co sprawia mu dużo radości i satysfakcji. Zorganizowano zajęcia sportowe i artstyczne. Uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych grupach wiekowych wykonując ciekawe ćwiczenia zręcznościowe lub robili wiosenne dekoracje z różnych materiałów. W między czasie odbywały się dwa turnieje: warcabowy i komputerowy.

Młodsi uczniowie główkowali nad planszami, w jaki sposób pokonać przeciwnika i wygrać rozgrywkę. Tutaj na wyróżnienie zasłużyli: Dawid Gil, Agata Kasica i Oliwier Cieśla. Starsi chłopcy rywalizowali między sobą w grach komputerowych: Roblox: Speed run 4, Rhytm track. Z pomysłem tego typu rozgrywek wyszedł Kamil Bielak, uczeń klasy VII, który przygotował zasady konkursu, opracował regulamin i przeprowadził konkurs. Po dwóch rundach zwycięzcami okazali się: Piotr Szuszkiewicz – I miejsce, Adrian Jaworski – II miejsce, Karol Firląg – III miejsce. 

Wszyscy wyszli ze szkoły z uśmiechem na twarzy.

 Strona główna
BIP
BIP

Licznik odwiedzin

8757187

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV