Ekspedycja na Grenlandię 2018

2018-03-07 14:18:28

Od 11 do 21 lutego 2018 r., czteroosobowa delegacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie,biorąca udziałw międzynarodowym programie Erasmus + „Natura jest naszą siłą” (NIOS) , odbyła niezwykłą podróż do Saattut na dalekiej i mroźnej Grenlandii. Podróż i spotkanie dostarczyło uczestnikom mnóstwo radości oraz mocniezapomnianych wrażeń i przeżyć.

Podczas wyprawy uczestnicy budowali igloo, jeździli skuterem śnieżnym i psimi zaprzęgami, robili ozdoby z foczej skóry i konstruowali drewniane narzędzia oraz uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych. Komunikowali się w językach obcych,głównie angielskim, chociaż była to również okazja do nauki kilku słów i zwrotów w języku duńskim, grenlandzkim czy francuskim. Ogromnym atutem takich podróży jest bezpośrednie zetknięcie się z kulturą krajów partnerskich. Możliwość goszczenia i zamieszkania w rodzinach grenlandzkich daje szansę na autentyczne i dogłębne poznanie ich zwyczajów, tradycji, zachowań, kuchni. Wspólne mieszkanie, działania, gościnność i atmosfera takich spotkań ułatwiają nawiązywanie nowych i trwałych znajomości, a nawet przyjaźni. To wszystko powoduje, że żadne biuro turystyczne nie jest w stanie zapewnićjedynych w swoim rodzaju atrakcji, zakwaterowania w prywatnych domach Grenlandczyków oraz posmakowania wspólnego życia, jakich mogliśmy doznać dzięki szkolnej wymianie międzynarodowej.

W tym roku szkolnym projekt „Natura jest naszą siłą”niestety dobiega końca. Pozostało tylko jeszcze jedno wspólne spotkanie w maju, we Francji. 

 Strona główna
BIP
BIP

Licznik odwiedzin

8815763

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV