Dziś jest: Sobota 15 grudnia 2018, imieniny: Celiny i Waleriana

Dzień Kredki

2017-11-24 12:02:41

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę ( ...) kiedy je poproszę, namalują wszystko, to co chcę. Słowami popularnej piosenki dziecięcego zespołu Fasolki, rozpoczęły się w szkole obchody Dnia Kredki. Święto to, przypadające na 22 listopada, przeznaczone jest dla wszystkich miłośników rysowania i kolorowania, bowiem to dzięki kredkom mogą oni wyrazić swoje myśli i uczucia, rozwijać wyobraźnię. Tym bardziej warto było w takim dniu zachęcić uczniów do świetnej zabawy.

Młodsze dzieci wykorzystały plastelinę, tworząc ciekawe modele przestrzenne, w których obowiązkowym elementem była kredka.  Starsi uczniowie  posłużyli się  różnymi materiałami technicznymi do stworzenia śmiesznej kredki. Ogłoszono konkurs na najlepsze prace. " Maluchy" głosowały na prace starszych, starsi na młodszych.

W klasie 0 wybrano prace:
I miejsce – Adam Kubiak – Kredkowy miecz Lorda Vadera
II miejsce – Szymon Liput – Kredkowy bagażnik samochodowy
III miejsce – Michał Kubiak – Kredkowy Farmer w traktorze
Wśród starszych:
I miejsce – Oliwia Juzyszyn
II miejsce – Aleksandra Grabowska
III miejsce – Aleksandra Kozak

Uczniowie tworzyli kolorowe prace; gospodarstwa rolne i drzewa klasowe. W przerwach oglądali odcinki popularnej bajki:  "Zaczarowany ołówek" i kolorowali wybrane obrazki. Dzieci przekonały się, że kredki mogą służyć nie tylko do malowania po kartce, ale również po buzi. Z całą pewnością w tym dniu w szkole była wspaniała zabawa.

 Strona główna
BIP
BIP

Licznik odwiedzin

8458723

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV