Dziś jest: Niedziela 25 lutego 2018, imieniny: Wiktora i Cezarego

Patriotycznie w Grzybnie

2017-11-14 13:16:36

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” – to słowa Józefa Piłsudskiego, które stały się myślą przewodnią organizatorów oraz uczestników tegorocznej wieczornicy niepodległościowej zorganizowanej w kościele parafialnym w Grzybnie.

W sobotni wieczór 11 listopada mieszkańcy Grzybna i przybyli goście, mogli uczestniczyć w wyjątkowej lekcji patriotyzmu, przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Grzybnie. Uroczystość rozpoczął proboszcz parafii ksiądz Daniel Klich, który przywitał zebranych w kościele mieszkańców, gości oraz Panią sołtys Beatę Malecką i dyrektora szkoły w Grzybnie Pana Jacka Dybczaka, a także przypomniał jak ważne i potrzebne jest pielęgnowanie pamięci o przeszłości. Kolejnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny wzbogacony o multimedialne prezentacje. Uczestnicy mieli okazję zaśpiewać popularne pieśni patriotyczne oraz wysłuchać wykonania tych pieśni przez uczniów szkoły. Po zakończeniu części artystycznej proboszcz parafii oraz Pani sołtys miejscowości Grzybno podziękowali uczestnikom, organizatorom oraz uczynią za wspaniały przykład patriotyzmu. Nastrój kościoła nadały całej imprezie wyjątkową oprawę i niepowtarzalny charakter.

Organizatorami uroczystości byli proboszcz parafii w Grzybnie ksiądz Daniel Klich oraz nauczyciel historii w SP Grzybno – Paweł Maj.


 

 Strona główna
BIP
BIP
BIP

elektroniczny samorząd

Licznik odwiedzin

7674016

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie Maciej Ostrowski e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV