Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Green Peace w Chojnie

2008-03-12 14:05:28

W dniu 11 marca 2008 r. władze Gminy Chojna po raz drugi spotkały się z przedstawicielami firmy Green Peace, która zdecydowała się zainwestować w województwie zachodniopomorskim i rozpatruje możliwość budowy nowej fabryki na terenie Gminy Chojna.

Firma Green Peace od 25 lat hoduje różnego rodzaju grzyby, które eksportuje do U.S.A, Kanady, Europy, Singapuru, Australii, Chin i Meksyku. W Korei, gdzie znajduje się główna siedziba firmy istnieje osiem tego typu przedsiębiorstw produkcyjnych. Kolejne firma planuje otworzyć w Polsce.

- Zanim zdecydowaliśmy się na lokalizację fabryki w Polsce, rozważaliśmy umieszczenie jej  m.in. na Węgrzech i w Czechach. Jednak w chwili obecnej zawęźliliśmy nasze poszukiwania do Polski, a ściślej do terenu województwa zachodniopomorskiego – mówi Park Hee-Joo, właściciel firmy. 

Koreańczycy, którzy w tym roku odwiedzili Chojnę po raz drugi, rozważają lokalizację fabryki w sześciu gminach z terenu województwa zachodniopomorskiego.  Podczas spotkania z Burmistrzem Gminy Chojna – Adamem Fedorowiczem oraz jego zastępcą Wojciechem Długoborskim zwiedzili teren byłego lotniska radzieckiego oraz zasięgnęli informacji nt. ewentualnych procedur, które musieliby spełnić w razie decyzji o lokalizacji dziewiątej fabryki Green Peace na terenie Chojny.

Reprezentanci Green Peace przedstawili władzom gminy film przedstawiający proces hodowlany grzybów od momentu stworzenia im odpowiednich warunków do wzrostu aż po pakowanie i transport. W fabryce, która miałaby powstać na terenie województwa, zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób, z czego ponad połowa to pracownicy produkcji, a reszta to inżynierowie, elektrotechnicy, automatycy i pracownicy administracji.  

W spotkaniu, oprócz przedstawicieli delegacji koreańskiej oraz władz gminy Chojna, wziął również udział Piotr Biernacki z Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.


  Strona główna

Licznik odwiedzin

10136771

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności