Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Odbudowa Kościoła Mariackiego w Chojnie

2008-03-04 12:06:20

W poniedziałek 3 marca 2008 r. w Bibliotece Miejskiej w Chojnie odbyło się posiedzenie członków Fundacji  „Kościół Mariacki w Chojnie”.

Na spotkanie przybyli min. Przewodniczący Fundacji Peter Helbich, Wiceprzewodniczący Fundacji - pastor Bert Schwarz oraz Rosemarie Kumkar. Stronę polską reprezentowali Burmistrz Chojny Adam Fedorowicz, z-ca Burmistrza Wojciech Długoborski, Naczelnicy Urzędu Miejskiego w Chojnie, Wiceprzewodniczący Zarządu ksiądz Dziekan Antoni Chodakowski, Przewodniczący Chojeńsko-Gryfińskiego Stowarzyszenia Wspólna Europa- Gerard Lemke  i  architekt Maciej Płotkowiak.

Omówiono bieżący stan zaawansowania  odbudowy kościoła oraz zapoznano się z ofertą poznańskiej firmy wykonującej automatykę zegarów wieżowych i  renowacją cyferblatów.  W trakcie spotkania odbyła się również prezentacja projektów sklepienia w Kościele NMP w Chojnie, wykonanych przez studentów Politechniki Szczecińskiej.

Obudowa kościoła finansowana jest min. przez "Fundację dla polsko-niemieckiej współpracy" Warszawa - Bonn, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Niemiec, Wojewódzkiego Konserwatora  Zabytków, Urząd Miejski w Chojnie i prywatnych ofiarodawców.


Strona główna

Licznik odwiedzin

11122002

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV