Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Spotkanie władz gminy z chińską misją gospodarczą

2008-02-23 15:10:37
   

W środę 20 lutego br. w sali posiedzeń Rady Miejskiej w Chojnie odbyło się spotkanie władz gminy z przedstawicielami  chińskiej misji gospodarczej, którzy przybyli do Szczecina na zaproszenie firmy „Stabos” Sp. z  o.o .

 

W Szczecinie delegacja spotkała  się tam m. in. z władzami Urzędu Miejskiego, odwiedziła Północną Izbę Gospodarczą, Szczecińską Stocznię „Nowa” oraz Urząd Marszałkowski.

Wizyta w Chojnie rozpoczęła się od spotkania z Zastępcą Burmistrza Gminy Chojna - Wojciechem Długoborskim, który przybliżył gościom możliwości inwestycyjne na terenie gminy oraz zaprezentował najatrakcyjniejsze tereny w tym rejonie. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele i właściciele chojeńskich  firm, chętnych do współpracy z ChRL. Goście wyrazili wielkie zainteresowanie wspólnymi przedsięwzięciami. Wizytę zakończył objazd terenów po  byłym lotnisku wojskowym,   zakupionych w części przez szczecińską firmę „Stabos” Sp. z o.o., z którą chińskie firmy wejdą w kooperację. Planowana jest m. in. budowa zakładu produkującego tabor kolejowy (tramwaje niskoprogowe).

Kolejną wizytę zaplanowano na koniec marca, kiedy to prawdopodobnie dojdzie do uszczegółowienia współpracy pomiędzy samorządami i konkretnymi firmami.Strona główna

Licznik odwiedzin

11121989

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV