Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Spotkanie z Barbarą Kosmowską

2008-02-21 09:41:29

Laureatka konkursu „Dziennik Polskiej Bridget Jones” i autorka „najbardziej kobiecej powieści” spotkała się w z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie.

Barbara Kosmowska, autorka takich powieści jak: „Głodna kotka”, „Teren prywatny”, „W górę rzeki” czy „Niebieski autobus”, zadebiutowała już jako licealistka, zdobywając liczne nagrody w konkursach poetyckich.  Największą popularność przyniosła jej książka Teren prywatny, nazywana najbardziej kobiecą powieścią B. Kosmowskiej. Dzięki niej, w 2001 r., wygrała konkurs pod nazwą Dziennik polskiej Bridget Jones (zorganizowany przez wydawnictwo Zysk i S-ka) oraz trafiła na Listę Bestsellerów A. Rostockiego drukowaną przez dziennik "Rzeczpospolita". Inna powieść pt. „Buba” w 2002 r. przyniosła jej nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni” (zorganizowanym przez wydawnictwa Muza i Media Rodzina).

Jednak podczas spotkania z czytelnikami w Chojnie autorka nie opowiadała o sukcesach, a raczej, zachęcona pytaniami publiczności, opowiadała o życiu prywatnym oraz o kuluarach powstawania powieści.  Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in., że „Głodna kotka” czyli pierwsza powieść B.  Kosmowskiej, ujrzała światło dzienne tylko dzięki koleżance autorki, która po przeczytaniu powieści stwierdziła, że nie czytała lepszej kobiecej powieści i Kosmowska powinna postarać się o jej wydanie.

Pisarka opowiadała również o swoim rodzinnym miasteczku Bytowie, w którym powstawały jej pierwsze wiersze, a w którym obecnie pełni funkcję kuratora społecznego oraz radnej oraz o pracy na stanowisku adiunkta Zakładu Historii Literatury Romantyzmu i Pozytywizmu na Wydziale Filologiczno-Historycznym w Akademii Pomorskiej w Słupsku, bez której, tak samo jak bez pisania, nie wyobraża sobie życia. 

Pisarkę i poetkę - Barbarę Kosmowską powitała Kierownik Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie – Teresa Błońska: Barbara Kosmowska podczas spotkania: Czytelnicy powieści Barbary Kosmowskiej zgromadzeni w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie:


Strona główna

Licznik odwiedzin

11121985

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV