Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Ferie w Chojeńskim Centrum Kultury

2008-02-21 08:36:04

Dobiegł końca pierwszy tydzień ferii zimowych, podczas których z szeroką ofertą imprez kulturalnych i sportowych wystąpiło Centrum Kultury w Chojnie, przyciągając w swoje zabytkowe podwoje, pozostałą w mieście,  młodzież szkolną i dzieci.

    Tegoroczne ferie zimowe w naszym województwie osiągnęły półmetek. Niestety, zima w tym roku poskąpiła śniegu, co najbardziej zmartwiło naszych milusińskich. Dla wszystkich tych, którym nie udało się wyjechać podczas tegorocznych ferii,  Centrum Kultury w Chojnie przygotowało bogatą ofertę zabaw, gier, konkursów i przedstawień. Wszyscy chętni mogli uczestniczyć w widowisku pt. „Zabrałaś mi lato” przygotowanym przez Romana Gierczaka, znanego w latach 70 piosenkarza i kabareciarza, który porwał do zabawy nie tylko dzieci, ale także towarzyszące im mamy i babcie.

Podczas tego tygodnia odbyła się m.in. „Mini lista przebojów”, zajęcia plastyczne i konkursy sprawnościowe. Dzieci i młodzież szkolną zaprosiła również Miejska Biblioteka Publiczna, gdzie można było nauczyć się orIgami, pograć w kręgle, pobawić się w kalambury lub posłuchać fragmentów najpiękniejszych baśni.

Pierwszy tydzień ferii zakończył wielki turniej rekreacyjno-sportowy dla dzieci ze świetlic środowiskowych. Wspaniałej zabawie towarzyszyły wielkie emocje – dzieci walczyły o miano najbardziej wysportowanej świetlicy w naszej gminie. Laur zwycięstwa przypadł świetlicy w Krzymowie. Podczas turnieju zostały również ocenione prace plastyczne pt. „Pejzaż zimowy gminy Chojna widziany oczami dziecka”, w którym nagrodzono pracę wykonaną przez dzieci z Godkowa Osiedle. Głównym organizatorem imprezy, obok CK Chojna, była Pani Beata Frąckowiak.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodkimi upominkami oraz grami planszowymi, które w imieniu Burmistrza Gminy Chojna, wręczył jego zastępca – Wojciech Długoborski.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom nagród - Panom Radosławowi Stecowi oraz Stanisławowi Nowopolskiemu, a także Julianowi Wiederowi i Cezaremu Kożuszkowi.

W drugim tygodniu ferii w Centrum Kultury w Chojnie przewidziano m.in. projekcje filmowe, zajęcia teatralno kabaretowe oraz sportowe, na które serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież.

 
 
 
 
 Strona główna

Licznik odwiedzin

10136679

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności