Wystawa, której oficjalne otwarcie odbędzie się w środę, 20 listopada 2019 r. o godzinie 10.00 została przygotowana przez Bibliotekę Publiczną w Gryfinie. Jej zawartość to zdjęcia, kawałki wspomnień i dokumenty wykonane po 1945 r. Po raz pierwszy wystawa, wyjdzie do mieszkańców, oczekując na nich na pl. Barnima. Znajdują się tam dokumenty z pierwszych miesięcy po wojnie oraz plakaty informacyjne, drukowane jeszcze niemiecką czcionką na ul. Kościuszki.
„Ojczyzna to wielkie słowo…” Mówili i śpiewali o niej uczniowie SP2 Chojna, podczas uroczystej Wieczornicy Niepodległościowej, na którą, jak każdego roku, przybyli wyjątkowi goście. Tegoroczna wieczornica miała jednak niezwykły charakter. W 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej społeczność szkoły angażuje się w projekt „Przerwany Marsz”, w ramach którego uczniowie pragną uczcić oraz wyrazić wdzięczność i szacunek pokoleniu Dzieci Wojny.
W związku z ogłoszeniem naboru wniosków w programie pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” w ramach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Burmistrz Gminy Chojna informuje o możliwości uzyskania dofinansowania na odbiór tego typu odpadów. Program przewiduje dofinansowanie w formie dotacji do 100% kosztów kwalifikowanych. Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego, a ostatecznymi odbiorcami będą rolnicy, posiadacze odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.
Śpiew porywa nas wszystkich, jest niesamowitym przenośnikiem ważnych treści tj. patriotyzm – miłości do ojczyzny, jej historii oraz barw narodowych. VIII edycja Przeglądu Pieśni Patriotycznych była przepełniona wspaniałymi występami, bogatymi w treść i aranżację, które zapoczątkowały dzieci z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie. Na scenie zaprezentowali się również wykonawcy z gmin Moryń, Mieszkowice, Trzcińsko Zdrój, Chojna, Banie oraz Gryfino. Gościliśmy również wykonawców z Choszczna, Szczecina, Gorzowa Wlkp., Słubic, a także Zielonej Góry.
Ksiądz Krzysztof Kontek od 18.01.2018 pracuje w parafii Świętej Trójcy w Chojnie. W lutym 2004 roku rozpoczął pracę w Papui Nowej Gwinei, gdzie pracował jako proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kagua. Pracował także w parafii Niepokalanego Serca najświętszej Maryi Panny w Tawrijsku w Diecezji Odessko-Symferopolskiej na Ukrainie.
Swój pobyt w Papui udokumentował w dzienniku misjonarza ”Dwa lata w raju”, który doczekał się drugiego wydania.
Podczas spotkania w bibliotece Ks. Krzysztof podzieli się swoimi doświadczeniami i zaprezentuje liczne zdjęcia z pobytu na misjach.
Zapraszamy serdecznie
Informujemy, że dnia 8 lutego br. weszła w życie ustawa o restrukturyzacji zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne (Dz.U. z 2019 r. póz. 33), w tym rolników indywidualnych prowadzących gospodarstwa rodzinne. Ustawa skierowana jest do wszystkich rolników, również nie będących kontrahentami Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Restrukturyzacją mogą być objęte długi o charakterze pieniężnym, które powstały w związku z prowadzeniem działalności rolniczej.
Uprzejmie informuję, że XIV sesja VIII kadencji Rady Miejskiej w Chojnie, odbędzie się 7 listopada 2019 r. (czwartek) o godzinie. 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Chojnie przy ul. Jagiellońskiej 2.
.
.
Opracowanie graficzne
Centrum Informacji
w Chojnie
e-mail: nastrone@chojna.pl
Deklaracja dostępności