Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas VI-VIII

2019-02-21 14:46:52

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego na stałe wpisał się do kalendarza  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie.  Jego celem jest: rozwijanie umiejętności językowych, motywowanie do nauki języka obcego, podnoszenie rangi języka angielskiego jako języka wiodącego w państwach Unii Europejskiej, a przede wszystkim dobra zabawa.

Chojeńskie Lato Kulturalne

2019-02-12 22:29:03

Tegoroczne święto miasta będzie miało inną, nową formułę. W miesiącu lipcu i sierpniu planujemy szereg imprez kulturalno-rekreacyjnych.  „Chojeńskie Lato Kulturalne” rozpoczniemy Festiwalem Smaku, podczas którego stowarzyszenia gminy Chojna, Koła Gospodyń Wiejskich oraz restauracje zaprezentują  swoje potrawy i będą mogły uczestniczyć w konkurencjach Maratonu Smaku. W miesiącu lipcu planujemy imprezy  w ramach Dni Młodych, a w sierpniu Piknik Lotniczy i plenerowe koncerty. Nasza propozycja dotyczy organizacji spędzania wakacyjnego czasu wolnego z uwzględnieniem niedziel niehandlowych. Będzie to okazja do spotkań w gronie rodziny, przyjaciół, sąsiadów i znajomych. Centrum miasta czyli plac Konstytucji 3 Maja zostanie ożywiony przez ustawienie różnorodnych stoisk, promujących Gminę Chojna, a także letnią scenę plenerową. Mamy nadzieję, że proponowane działania kulturalne, społeczne, edukacyjne i rekreacyjno-sportowe wytworzą nową markę turystyczną Chojny.

Nowoczesna edukacja w Chojnie

2019-02-12 11:43:38

Cechą nowoczesnej szkoły jest atrakcyjne w formie i interdyscyplinarne przedstawianie wiedzy uczniom. Takie zajęcia podczas spotkania zaproponował młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. K.Makuszyńskiego w Chojnie przybyły z Warszawy geolog, geodeta, hydrograf morski i kartograf pan kpt. rez., mgr inż. – Wiesław Czajka

Podziękowania

2019-02-11 12:18:35

Składam gorące podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację ferii zimowych. Szczególne podziękowania kieruję do naszych gości, którzy dzielili się z nami swoją pasją Dziękuję Norbertowi Pająkowi, Damianowi Stępkowskiemu i całej ekipie paralotniarzy za profesjonalne zajęcia dla najmłodszych, Pawłowi Szczygłowi i Klubowi Krótkofalarskiemu SP1KZE za pokaz sprzętu i warsztaty łączności i komunikacji, kom.Robertowi Pannie - Naczelnikowi Wydziału Prewencji w Chojnie za przekazanie zasad bezpieczeństwa oraz Danielowi Kałużniakowi i strażakom z PSP w Gryfinie, MDP w Chojnie i Jednostce OSP w Chojnie za pokaz, warsztaty i konkurencje strażackie.

« poprzednie 1 2 3  [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 332   następne »
Strona główna
BIP
BIP

Licznik odwiedzin

8756981

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV